Udane występy młodych pływaków UKS Salmo Żory na zawodach w Gliwicach i Cieszynie

2016-04-10, Autor: ps, źródło: UKS Salmo Żory
Młodzi pływacy z UKS Salmo Żory osiągnęli dobre rezultaty w I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików w Gliwicach oraz XIX Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar MTP Delfin w Cieszynie.

Młodzi zawodnicy UKS Salmo Żory wystartowali w I rundzie Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików rocznika 2004, w których udało im się wywalczyć łącznie aż 8 medali. Młodzi żorzanie spisali się doskonale - po pierwszej rundzie klub z Żor prowadzi  w punktacji klubowej.

II miejsce - 200 m stylem klasycznym

I miejsce zajęła sztafeta mieszana 4x50 m stylem zmiennym w składzie (J.Olma, J.Śliwka, N.Lala, A.Szczasiuk)

III miejsce zdobyła sztafeta mieszana 4x50 m stylem dowolnym w składzie (J.Śliwka, N.Lala, W.Fira, A.Szczasiuk)

Wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe. Runda finałowej odbędzie sie 25-26 czerwca w Opolu.

2 kwietnia w Cieszynie odbyły się XIX Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar MTP Delfin Cieszyn, w którym wzięło udział 5 zawodników UKS Salmo Żory. Młodzi zawodnicy spisali się bardzo dobrze kończąc zawody z pięcioma medalami:

Wyniki:

Wiktor Żak wywalczył 2 złote medale na dystansie 50 m i 100 m stylem klasycznym
Kinga Szymańska zdobyła 2 brązowe medale na dystansie 100 m stylem klasycznym i 100 m stylem motylkowym
Wiktoria Trzeciak uzyskała brązowy medal na dystansie 200 m stylem grzbietowym.

W zawodach brały również udział Nadia i Patrycja Lala.