Udany występ UKS-u Czwórki w Spale

2013-01-18, Autor: mk, źródło: żory.pl
Osiem medali, w tym 4 złote zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Halowych Mistrzostwach Śląska seniorów, juniorów i młodzików, które odbyły się 13 stycznia w Spale.

Pierwszą Mistrzynią Śląska została Ewa Swoboda, która była bezkonkurencyjna w biegu na 200m juniorek. Zwyciężyła z nowym rekordem życiowym i najlepszym wynikiem w Polsce – 25,11s.

Grzegorz Biernat, podobnie jak Ewa debiutujący w kategorii juniorów nie miał sobie równych w biegu na 300m i zdobył złoty medal z nowym halowym rekordem życiowym – 36,51s. Swój prymat na Śląsku potwierdził senior - Marek Kos, który nie dał cienia szansy swoim rywalom w biegu na 400m i zwyciężył z wynikiem 48,96s. „Złotą” passę zakończyła Alicja Sicińska, która pierwsza przekroczyła linię mety na dystansie 1500m.

Jedyne srebro w medalowej kolekcji „Czwórki” zdobył junior Patryk Brząkalik, który zajął drugie miejsce w biegu na 800m. Swój pierwszy medal w karierze zdobył Dawid Luber, który zajął trzecie miejsce w biegu młodzików na 1000m – z nowym rekordem życiowym 3:00,10. Paweł Dzida – specjalista od sprintów i skoku w dal – tym razem zmierzył się z dystansem 600m – poradził sobie doskonale i zdobył brązowy medal. Medalowe „żniwo” zakończył Kamil Poloczek, który odzyskał formę po wielu kontuzjach i w biegu na 400m zajął III miejsce.

Julian Boronowski zajął V miejsce na dystansie 2000m juniorów, Mateusz Gałuszka był ósmy w biegu młodzików na 1000m, te same miejsca zajęli: Daria Nowak – 2000m i Mateusz Lipka – 200m. Kolejne zawody „Czwórki” już 19 stycznia w Brzeszczach, a będzie to II część Halowych Mistrzostw Śląska – tym razem - w biegach sprinterskich i skokach.