Żorskie szczypiornistki były lepsze

2011-03-07, Autor: Redakcja
Piłkarki ręczne drugoligowego MTS-u udowodniły w Krapkowicach, że nie przez przypadek zajmują pierwszą lokatę w tabeli. Podopieczne Romana Kamińskiego pokonały w wyjazdowym meczu tamtejszy Otmęt 21:16.

Piłkarki pojechały do Krapkowic mając jeszcze w pamięci ostatnią, 6-bramkową porażkę z Tomexem przed własną publicznością. W Krapkowicach musiały zmierzyć się z jeszcze bardziej wymagającym przeciwnikiem. Już przed wyjazdem było wiadomo, że trzeci w tabeli II ligi Otmęt, łatwo skóry nie odda. Nadzieją na zwycięstwo miała być obecność Agnieszki Moćko, która wróciła do gry po chorobie.

Zawodniczki MTS-u od 34 minuty zaczęły jednak odrabiać straty. Przemyślane akcje i bardzo dobra gra w obronie odniosły pożądany skutek. W 48 minucie podopieczne Romana Kamińskiego prowadziły 18:13. Żorzanki utrzymały pięciobramkowa przewagę do końca spotkania. Mecz w Krapkowicach, między Otmętem a drużyną MTS skończył się wynikiem 16:21.

Najwięcej bramek w meczu z Krapkowicami strzeliła Sylwia Matuszczyk (8). Niemały udział w wygranej żorzanek miała Agnieszka Moćko, która z wynikiem 5 bramek jako druga wpisała się na listę strzelczyń.

Skład MTS-u w meczu z Otmętem Krapkowice:

bramkarki: Dominika Garstka i Karolina Szynter,

zawodniczki z pola: Aleksandra Adamczewska-4, Martyna Brojek-0, Agnieszka Moćko-5, Anna Kowolik-0, Renata Kochanowska-1, Sylwia Matuszczyk-8, Katarzyna Sienicka-3, Aleksandra Buchalik-0, Kamila Samagalska-0.