zamknij

WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Żory: Anna Gaszka kandydatką na prezydenta miasta

2018-08-27, Autor: nm

Poznaliśmy kolejnego kandydata na fotel prezydenta miasta. W nadchodzących wyborach, z ramienia Żorskiej Samorządności, o to stanowisko zawalczy Anna Gaszka.

O swoich planach kandydatka poinformowała wczoraj za pośrednictwem oficjalnego konta na Facebooku. Anna Gaszka wystartuje w wyborach z ramienia Żorskiej Samorządności. - Chciałabym przedstawić swój program, to jak sobie Żory wyobrażam i czego w naszym mieście mi brakuje. Od prawie 4 lat jestem radną i w tym czasie narodziło się wiele pomysłów, które chciałabym zrealizować – mówi w rozmowie z portalem tuŻory.pl

Reklama

Anna Gaszka jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 17 oraz w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Baranowicach. Kandydatka zapewnia jednak, że nie tylko oświata jest bliska jej sercu. - Nie mam jednego wielkiego celu. Jest wiele grup, które mają swoje oczekiwania. Chcielibyśmy je spełnić – tłumaczy.

Program wyborczy Anny Gaszki poznamy w najbliższym czasie. Kandydatka Żorskiej Samorządności już teraz mówi jednak o potrzebie stworzenia w mieście schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz pracy w zakresie m.in. polityki antysmogowej, senioralnej oraz potrzebie aktywizowania osób niepełnosprawnych. Radna zwraca również uwagę na problem związany z zadłużeniem miasta.

Przypomnijmy, że do tej pory oficjalne kandydatury na stanowisko prezydenta miasta ogłosili Dariusz Domański (PiS) oraz Wojciech Kałuża (Koalicja Obywatelska), który w poprzednich wyborach startował z ramienia Żorskiej Samorządności. - Mam nadzieję, że kampania będzie spokojna i oparta na zasadach pokojowej debaty – mówi Anna Gaszka.

Oceń publikację: + 1 + 98 - 1 - 88

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~db 2018-08-27 16:02:37

  Pan Domański na pewno NIE ( ileż można patrzeć na to co wyprawia PiS ) Pan Socha na pewno NIE ( ile lat można patrzeć na tę samą twarz , nie wspominając o kontrowersjach finansowych ) Pani Gaszka być może TAK ale przekonany nie jestem także poczekam jeszcze na innych kandydatów

  39 30
 • ~boblas 2018-08-27 16:12:13

  Czy Pan Kos będzie próbował swoich sił? Jak na chwilę obecną to jedyny człowiek który ma jakieś pojęcie...

  9 42
 • ~gestskoczka 2018-08-27 19:54:46

  Możliwe że jestem ewenement, osobliwy wypadek. Ale ja poczekam na programy wyborcze kandydatów. Postaram się uważnie przeczytać wszystkie, i wybiorę ten, który przypasuje mi najbardziej. Nie głosuję na piękne oczy i obiecującą gadkę. Chciałbym usłyszeć od kandydata/kandydatki jaki jest jego stosunek do dalszego zadłużania miasta i jawnego zarządzania miastem. Poprzez jawne zarządzanie miastem rozumiem cykliczne wypowiedzi prezydenta do mieszkańców co robi i jakich korzyści dla miasta spodziewa się poprzez swoje działanie.


  Uważam, że powinien być znany publicznie zakres pełnomocnictw i uprawnień prezydenta miasta. Bo to są wybory publiczne. Być może to gdzieś jest, ale ani ja, ani moi znajomi tego nie wiemy gdzie to znaleźć. Chciałbym, abyśmy – my wyborcy – wiedzieli, na co godzimy się podczas głosowania dając mandat do sprawowania władzy prezydentowi. Czy prezydent wraz z radnymi mający mandat do sprawowania władzy na okres czteroletni mogą zaciągać zobowiązania na czas dłuższy niż do końca kadencji? Czy nie jest to czasem przekroczenie uprawnień?

  31 4
 • ~Anna Marieta Nowacka 2018-08-29 00:21:42

  gestskoczka:
  http://www.bip.zory.pl/?p=document&action=show&id=55612&bar_id=21900

  A Ani Gaszce oczywiście życzę powodzenia i powiem tak: NARESZCIE!

  23 7
 • ~gestskoczka 2018-08-29 08:20:32

  Anna Marieta Nowacka. Dziękuję Pani za adres do Regulaminu Organizacyjnego UM Żory.

  Może mam już sklerozę i nie pamiętam, ale myślę że jest Pani pierwszą radną, która odpowiedziała bezpośrednio.

  Może to będzie precedens w żorskiej społeczności obywatelskiej.

  19 3
 • ~Dariusz Wiśniewski 2018-08-31 23:38:38

  Jeżeli chodzi o wygląd jestem na nie ! ;)

  3 22
 • ~Zenon Stuchlik 2018-09-10 15:09:05

  Odbije się od Sochy jak wszyscy poprzednicy

  5 8
 • ~jasnypieron 2018-09-11 10:29:14

  "Program wyborczy Anny Gaszki poznamy w najbliższym czasie"...czyli tak tydzień przed wyborami? A już minęły dwa tygodnie od ujawnienia... Poza tym pani Anno:" już teraz mówi jednak o potrzebie stworzenia w mieście schroniska dla bezdomnych zwierząt "....dla mnie na pierwszym miejscu jednak jest człowiek

  15 7
 • ~Marcin74 2018-09-29 14:53:18

  Pani Gaszka proszę was wszystkich. Z całym szacunkiem do nauczycieli, niech zajmą się uczeniem w szkole, a nie ZARZĄDZANIEM. ZERO PROGRAMU , ZERO KONKRETÓW . Mam nadzieję, że te czasy już minęły, że wybieramy do rządzenia nauczycieli , lekarzy tylko dlatego , bo są FAJNI . A co oni mają wspólnego z zarządzaniem ??? Ludzie nasze miasto jest zadłużone na prawie 300 MILIONÓW ZŁOTYCH, a ŻORSKA SAMORZĄDNOŚĆ i Porozumienie SOCHY i PIS siedzą w samorządzie Żorskim nie pierwszą kadencje i widać co się dzieje w mieście, Nowe bloki na Pawlikowskiego , mnóstwo ludzi rezygnuje , bo kolosalne opłaty i bez centralnego ogrzewania słyszałem ( 21 WIEK !) , Rynek umarł kupe lat temu a Żory wywaliły 2 miliony zł na karuzele ( 1 rok gwarancji ) ,która zdąży się rozsypać zanim cokolwiek się zwróci), Muzeum Ognia 8 milionów utopionych, a raczej spalonych w "ogniu tego muzeum". Twimpigs" koszt 24 mln zł , raz tam byłem, wiecej nie ma sensu -takie atrakcje . Tyle kasy wywalonej, a na basen w Roju ustalony przez mieszkańców w Budżecie obywatelskim nie ma pieniedzy jak to powiedział zacnie nam panujący prezydent, Czy Pani Gaszka będąć w tym czasie w samorządzie składała w tej sprawie interpelacje skoro twierdzi, że była w opozycji??? Czcze gadanie i kolejne obiecanki.

  18 5
 • ~porzeczka 2018-10-08 11:30:01

  Też uważam, że nie ma alternatywy dla obecnego prezydenta. Nie ma w kim wybierać. PIS to absolutnie nie moja bajka, a nauczyciele tym bardziej. Niestety rzadko kiedy ich horyzont myślenia wybiega poza nauczany przedmiot - a zawodowo mam do czynienia z nimi na co dzień.

  5 5

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Najczęściej czytane

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Gdzie władze Żor powinny instalować kamery?
Oddanych głosów: 468