Ewa Swoboda najlepsza na Memoriale Janusza Kusocińskiego

2018-06-14, Autor: szuM

Ewa Swoboda jako pierwsza dobiegła do mety w biegu na 100 m podczas 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego. Zwycięstwo jest tym bardziej okazałe, że pokonała naprawdę dobre przeciwniczki.

Doskonałe otwarcie sezonu startowego zanotowała żorzanka Ewa Swoboda, wychowanka UKS Czwórki Żory, a obecnie reprezentująca barwy klubu AZS AWF Katowice. Podczas 64. Memoriału Janusza Kusocińskiego, który odbył się na Stadionie Śląskim w Chorzowie zwyciężyła w swojej koronnej konkurencji – biegu na 100 m, mając przy tym kapitalny finisz.

Ewa pokonała utytułowane zawodniczki z bardzo dobrymi rekordami życiowymi: drugą na mecie Niemkę - Tatjanę Pinto, Jamajkę Levy Jura oraz Amerykankę - Stevens Deajah.

Podopieczna trenerki Iwony Krupy uzyskała wynik 11,30 s., tym samym wypełniając minimum na Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w sierpniu w Berlinie.

Oceń publikację: + 1 + 28 - 1 - 0