Sukces młodych koszykarzy Hawajskich Koszul

2013-10-07, Autor: mkor, źródło: HK
Ogólnopolski finał „ Orlik Basket manii” udanie będą wspominać zawodnicy Hawajskich Koszul. W Bydgoszczy uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Żorach zajęli III miejsce.

Najpierw podopieczni Grzegorza Marciaka jak burza przeszli przez fazę grupową. W trzech meczach zdobyli 104 punkty, a stracili zaledwie 34 oczka.Niestety, żorzanom nie udało się wygrać także w półfinale. Trafili tam na zespół z Ostrowa Wielkopolskiego i w tym starciu popełnili zbyt dużo prostych błędów. Zmarnowali też kilka dobrych sytuacji z wypracowanych pozycji. Co ciekawe, drużyna z Ostrowa wygrała potem również w finale.

Na osłodę Hawajskim Koszulom pozostał mecz o 3. miejsce, w którym nasi zawodnicy pokonali Rosę Radom 28:12 i ostatecznie stanęli na podium tych ogólnopolskich rozgrywek.

Podczas całego turnieju dobrze prezentowali się zwłaszcza Damian Kupka, Alan Jatczyk oraz Dorian Karwala. Ten ostatni został wybrany do najlepszej "piątki" zawodów.

Wyniki fazy grupowej:

HK SP 15 Żory - SP 9 Biała Podlaska 21:9

HK SP 15 Żory - Rosa Radom 43:11

HK SP 15 żory - SP 199 Łódź 40:14

Półfinał: HK SP 15 Żory - SP 1 Ostrów Wielkopolski 18:21

Mecz o 3 miejsce: HK SP 15 Żory - Rosa Radom 28:12

Skład brązowych medalistów: Alan jatczyk, Damian Kupka, Sebastian Michalczuk, Dorian Karwala, Miłosz Żebrowski, Kacper Wojciechowski, Bartlomiej Szady, Paweł Sitek, Maciej Łatka oraz Radosław Rybczyński.

Trener zespołu: Grzegorz Marciak.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 1