Hawajscy zakończyli sezon w II lidze

2011-03-26, Autor: Redakcja
Zdecydowanym zwycięstwem nad STACO MNLK Niepołomice (91:69) zespół Łukasza Szymika zakończył pierwszy sezon rozgrywek w II lidze koszykówki. Hawajscy uplasowali się na 9 - najlepszym w historii klubu - miejscu.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Tylko w drugiej kwarcie dekoncentracja „bankowych” pozwoliła wyjść gościom na prowadzenie. Przyjezdnym wystarczyło jednak determinacji i woli walki do początku drugiej połowy. Efektywna i efektowna gra gospodarzy odebrała Niepołomiczanom w trzeciej kwarcie chęć do gry.

Zachęcani gorącym dopingiem kibiców, Hawajscy popisywali się indywidualnymi akcjami na miarę basketu zza oceanu. Brylował w nich najaktywniejszy zawodnik po stronie Hawajskich - Adam Anduła, zdobywca 20 punktów. O jedno oczko mniej, bo 19 punktów, uzbierał Adam Pierchała. Po stronie przyjezdnych najwięcej celnych trafień zapisał na swoim koncie Jakub Dziura, zdobywca 17 punktów.

Czas gry bardzo szybko upłynął kibicom żorskich koszykarzy, ale gościom oczekiwanie na końcową syrenę dłużyło się w nieskończoność.

- Dziękuję za cały sezon - trenerowi, zawodnikom, kibicom. Mam nadzieję, że trybuny w przyszłym sezonie zapełnią się jeszcze bardziej, bo też teraz nie będzie nas już satysfakcjonowało „tylko” 9 miejsce - mówił po spotkaniu prezes żorskich koszykarzy, Adrian Fojcik.

Poniżej możesz obejrzeć jak wyglądały ostatnie sekundy meczu HK Bank Spółdzielczy Żory - STACO MNLK Niepołomice 91:69 (24:17, 17:17, 23:11, 27:24)

HK Bank Spółdzielczy Żory - STACO MNLK Niepołomice (91:69) 24:17, 17:17, 23:11, 27:24