Hawajskie Koszule przegrywają w Katowicach

Aż 13 „trójek” zaaplikowali żorskim koszykarzom gospodarze meczu drugiej ligi grupy B – AZS AWF Katowice w 8. kolejce rozgrywek.

„Bankowi” bynajmniej nie byli tłem dla katowiczan, ale możliwości AZS-u są na chwilę obecną większe niż drużyny Łukasza Szymika. Świetna dyspozycja w rzutach z dystansu dopisywała w pierwszej połowie również żorzanom (Kupczak x2, Jasiński x2, Ochodek x2), ale fatalne dwie minuty w trzeciej kwarcie doprowadziły do prowadzenia miejscowych 9-cioma punktami 56:47.  Brylował w tym momencie Paweł Jurczyński, a sekundowali mu bracia Dziembowie, Damian Tokarski, czy nawet katowicki center Tomasz Milewski, który trafił w meczu dwie „trójki”.

O dobrej grze Hawajskich Koszul świadczy fakt, że gdy w czwartej kwarcie przewaga podopiecznych trenera Stawowskiego osiągnęła najwyższą wartość w meczu (20 pkt.), goście potrafili się zmobilizować i zmniejszyć to prowadzenie do dziewięciu punktów 67:76. Najlepszym zawodnikiem żorskim był w tym meczu Łukasz Ochodek (ten fakt jest już pewną prawidłowością w tym sezonie), który jest piątym graczem ligi w skuteczności rzutów z gry. Dobre punktowo zawody rozegrali też Przemysław Jasiński (4 asysty) i Krzysztof Zieliński, który dodatkowo zebrał z tablic 7 piłek. Obaj rozgrywający również mieli spory wkład w zdobycz punktową. Cóż, wygrana walka na tablicach oraz lepszy procent skuteczności „z gry” dały zwycięstwo gospodarzom. I chociaż obie drużyny zagrały „falami”, to jednak katowickie uderzenia z trzeciej i czwartej kwarty były na tyle skuteczne, że dały 2 duże punkty.

Adrian Fojcik: „I znów rozegraliśmy dobre zawody bez happy endu. Niestety, czwarta kolejna porażka boli, choć graliśmy teraz z zespołami z bardzo wysokiej półki (oprócz Alby). Mecz ligowy ze Śląskiem i pucharowy z MKS-em Dąbrowa Górnicza mogliśmy „spisać na straty”, choć żadnego z nich nie oddaliśmy bez walki. Potyczki z Albą i AZS-em przy odrobinie większej koncentracji i szczypcie szczęścia mogliśmy wygrać, ale… chyba jeszcze nie w tym momencie sezonu. Czekamy zatem na 9-ą kolejkę i „wszystkie siły na MKS”.

AZS AWF Katowice - Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach 83:72 (21:14, 13:23, 29:13, 20:22)

HK Bank Spółdzielczy: Łukasz Ochodek 17 (3x3), Marcin Marczyk 13 (2x3), Przemysław Jasiński 10 (2x3), Krzysztof Zieliński 9, Karol Kupczak 9 (2x3), Adam Anduła 8, Oktawian Przeliorz 4, Jacek Rduch 2, Paweł Czech 0, Błażej Torebko 0, Mateusz Szczotka 0.