Młodzicy Czwórki z medalami na Mistrzostwach Śląska

2018-06-13, Autor: szuM

Żorscy lekkoatleci mogą pochwalić się kolejnym dobrym występem. Zawodnicy UKS Czwórki Żory przywieźli medale z Mistrzostw Śląska młodzików.

Trzy medale zdobyli młodzi lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska młodzików, które odbyły się w miniony weekend w Gliwicach.

Mistrzynią Śląska młodziczek w biegu na 300 m została Zuzanna Wyppich z bardzo dobrym wynikiem 41,94 s., tuż za Zuzanną linię mety przekroczyła Magdalena Czajkowska, która zdobyła srebrny medal z nowym rekordem życiowym 42,43 s. Obie zawodniczki Czwórki powtórzyły swój sukces z zawodów halowych, gdzie również na Mistrzostwach Śląska zdobyły kolejno złoty i srebrny medal.

Dużą niespodziankę sprawił Cyprian Brilla, który w biegu sprinterskim na 100 m zdobył brązowy medal z nowym rekordem życiowym 11,74 s. Warto dodać, iż Cyprian był dekorowany przez Kima Collinsa, Mistrza Świata w biegu na 100 m z 2003 r.

W biegu na 600 m Daria Najberg uzyskała wynik 1:59,34 a Alicja Woźny 2:16,36. Już w przyszły weekend lekkoatleci Czwórki wystartują na międzynarodowym Mitingu Beskidianathletic w Bielsku Białej .

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0