Nie udało się podbić grodu Kraka

2011-02-14, Autor: Redakcja
W meczu 23 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, grupy C, Wisła AWF Kraków pokonała HK Bank Spółdzielczy Żory 82:49.

Żorscy koszykarze nie zapamiętają dobrze sobotniej wycieczki do Krakowa. Wiślacy rozegrali przed własną publicznością efektowne spotkanie, zakończone 4 z rzędu zwycięstwem.

Mecz rozpoczął się atakiem gości. Po dwóch minutach gry, przy stanie 1:4 sprawy przybrały jednak zły obrót dla naszych. Krakowianie zdobyli dziesięć punktów i objęli pewne prowadzenie. Żorzanie przez resztę kwarty próbowali zniwelować te straty, jednak na przerwę schodzili przegrywając 4 koszami.

Od tego czasu Smoki Wawelskie nie pozwoliły przejąć gościom inicjatywy. Żorzanie nie poddawali się i walczyli o każdą piłkę, jednak na terytorium wroga byli bez szans. Po dwudziestu minutach gry przewaga gospodarzy wzrosła do 13 punktów.

W ostatniej kwarcie, pewni zwycięstwa gracze z Krakowa, popisywali się przed własną publicznością efektownymi akcjami na miarę koszykówki zza oceanu. Efektowna i efektywna gra przyniosła Smokom 4 z rzędu zwycięstwo. Hawajskie Koszule tym razem wracają z Krakowa na tarczy.

W środę podopieczni Łukasza Szymika zmierzą się z Unią w Tarnowie. Z kolei w sobotnim spotkaniu, u siebie, będą podejmować Znicz Jarosław.

Wisła AWF Kraków - HK Bank Spółdzielczy Żory 82:49 (19:15, 19:10, 23:11, 21:13)