Potrójny złoty medal zawodników UKS Czwórka Żory na Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów

Trzy złote medale zdobyli zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory na Halowych Mistrzostwach Śląska Juniorów w biegach sprinterskich i skokach, które odbyły się 24 stycznia w Brzeszczach.

Doskonałą formę zaprezentował Paweł Dzida, który zdeklasował rywali na skoczni w dal i skokiem na odległość 6,86 m zdobył złoty medal i ustanowił rekord życiowy. Drugi wynik w konkursie - 6,09 m - uzyskał zawodnik z Dąbrowy. Drugi mistrzowski tytuł Paweł Dzida zdobył w biegu na 60 m - zarówno w eliminacjach (7,18 s) jak i w finale (7,11 s) był bezkonkurencyjny. Warto dodać, iż zawodnik „Czwórki” zajmuje I miejsce w skoku w dalw kategorii juniorów młodszych w tabelach ogólnopolskich, co jest bardzo dobrym prognostykiem przed Halowymi Mistrzostwami Polski Juniorów, które odbędą się za dwa tygodnie.

>ZOBACZ fotogalerię z występu UKS Czwórka Żory na Halowych Mistrzostw Śląska w Brzeszczach<

Nasza czołowa sprinterka, rekordzistka i Mistrzyni Europy, Ewa Swoboda, nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom na dystansie 60 m. Pomimo, iż biegała bardzo spokojnie, bieg eliminacyjny - 7,42 s, bieg finałowy - 7,43 s, była bezkonkurencyjna i zdobyła złoty medal.

W zawodach bardzo dobre wyniki w biegach na 60 m uzyskały najmłodsze lekkoatletki „Czwórki”: Martyna Ziebura, Marta Kałmuk, Nina Kadela, które startowały poza konkursem, ponieważ są jeszcze młodziczkami.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0