Tym razem Limblach był lepszy

2011-03-14, Autor: Redakcja
W wyjazdowym meczu 27-dmej kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, drużyna z Limanowej pokonała żorskich koszykarzy 78:69, po raz pierwszy w tym sezonie.

Limblach do czasu ostatniego meczu przegrał z Hawajskimi dwukrotnie. Najpierw w Żorach, a później w Pucharze Polski. Tym razem jednak to koledzy z Limblachu nie oszczędzili Hawajskich.

Walka w pierwszej połowie spotkania była wyrównana. Pomimo tego, że żadnej z ekip nie grozi już spadek do niższej ligi - ani walka w play-offach - zawodnicy nie oszczędzali się na parkiecie. Ekipy o zwycięstwo walczyły zaciekle, było dużo nieprzepisowych zagrań i wiele niecelnych akcji, po stronie naszych liderował w nich Przemysław Jasiński. Zawodnicy z Limanowej też nie spisywali się rewelacyjnie z linii rzutów wolnych, ale skuteczność nadrabiali za to rzutami za 3.

W trzeciej kwarcie gospodarze osiągnęli 16-punktowe prowadzenie nad ekipą z Żor. Po tej części meczu nic już nie wskazywało na zmianę obrazu gry.

W ostatniej odsłonie meczu,Hawajscy usiłowali dogonić gospodarzy. Nie udało się wygrać, ale udało się uratować „bonus” (pierwszy mecz wygrali Hawajscy 14-stoma punktami).

Mecz skończył się wynikiem: Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy w Żorach – MKS Limblach Limanowa 78:69

Po meczu, prezes klubu Adrian Fojcik powiedział - Jeszcze musimy poczekać na zwycięstwo w Limanowej – tu nigdy nie wygraliśmy. Skuteczność w rzutach z dystansu gospodarze mieli na najwyższym poziomie w tym sezonie (52%) i trafili aż 11 takich prób. My jednak nie potrafiliśmy wykorzystać aż dwunastu rzutów osobistych – były faule niesportowe i techniczne gospodarzy, oni w takich sytuacjach byli bezbłędni. Przed nami mecz ze zwycięzcą naszej ligi – chcemy zaprezentować się dobrze na tle prawdopodobnych pierwszoligowców, by potwierdzić naszą postawę i wygrać dwa ostatnie mecze: z Mickiewiczem i Niepołomicami.