Szczęście było blisko

2011-02-18, Autor: Redakcja
W zaległym wyjazdowym spotkaniu 18 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, Unia Tarnów pokonała Hawajskie Koszule 65:63

Początek spotkania nie zapowiadał tak dramatycznej końcówki. Po pierwszych 5 minutach gry przewaga przyjezdnych wynosiła aż 9 trafień nad gospodarzami. Mozolnie i z uporem Tarnowianie niwelowali tę różnicę. Pierwsza kwarta zakończyła się jednak 5 punktowym prowadzeniem Hawajskich.

Na początku drugiej kwarty gospodarze złapali kontakt, ale żorzanie momentalnie odpowiedzieli celnymi rzutami za trzy. Trafiali Adam Białdyga i Adam Pierchała.

Na drugą połowę meczu Hawajskie Koszule wychodziły z 4 punktową przewagą nad Unią Tarnów. Konstruowane z uporem akcje gospodarzy dały jednak zamierzony efekt. W ostatniej odsłonie, po 6 minutach gry Unia zremisowała z HK 56:56. Chwilę później po raz pierwszy wyszła na prowadzenie.

Na minutę przed końcem Unia prowadziła różnicą 5 punktów, jednak mimo tego zwycięstwo mogło zostać wywiezione do Żor. Po pełnej poświęcenia obronie całego zespołu oraz szybkich punktach AdnułyJasińskiego Tarnowianie na 15 sekund przed końcem prowadzili już tylko 64:63 jednak byli  przy piłce. Karol Kupczak próbujący okraść z piłki Dawida Szewczyka, wymusił przewinienie ofensywne stawiając tym samym swój zespół przed szansą posiadania piłki do końca meczu, oddaniu decydującego rzutu i zwycięstwa.

Nieporozumienie pomiędzy wybijającym piłkę, a rozgrywającym sprawiły jednak, iż ta trafiła ostatecznie do Adama Pierchały. Żorzanie pochopnie zdecydowali się na szybką akcję i podanie pod kosz do Adama Anduły, który popełnił błąd krokrów. Faulowany w kolejnej akcji Rafał Sobiło trafił tylko jeden rzut wolny i goście w ostatniej akcji mieli jeszcze szansę na oddanie rzutu. Próbę zza linii 6,75 podjął Adam Pierchała, jednak piłka nie osiągnęła celu. Tarnowianie wygrali 65:63.

Unia Tarnów - Hawajskie Koszule 65:63 (11:16, 23:22, 15:14, 16:11)

W sobotę Hawajskie Koszule będą podejmować u siebie Znicz Jarosław.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0