UKS-4: medalowa passa żorskich lekkoatletów trwa

2011-05-17, Autor: Redakcja
Lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory wrócili z Mistrzostw Śląska Juniorów i Seniorów z kompletem medali. Żorscy zawodnicy zdobyli w Sosnowcu siedem krążków we wszystkich kolorach.

Trzy medale złote, dwa srebrne i dwa brązowe zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory na Mistrzostwach Śląska Juniorów i  Seniorów w  Lekkiej Atletyce, które odbyły się 14-15 maja w Sosnowcu. W zawodach uczestniczyli sportowcy z 56 klubów z całego Śląska.

Pierwszy krążek dla żorskiej ekipy zdobył Krzysztof Szymoszek. Aktualny Mistrz Polski juniorów i rekordzista Śląska w skoku w dal. Następny złoty medal w biegu na 400 m wywalczył Mariusz Kubiak. Okrążając stadion ustanowił swój nowy życiowy rekord – 50,60 s. Trzecim medalistą został Patryk Brząkalik, który nie miał sobie równych w biegu na 800 m i pokonał ten dystans w 1:59,00 s. Warto podkreślić, że ci sami zawodnicy zdobyli już swoje złote medale na styczniowych, Halowych Mistrzostw Śląska w Lekkiej Atletyce.

Duży sukces odniosła Izabela Lubszczyk. Najpierw wywalczyła brąz w biegu na 3000 m, ustanawiając przy tym swój nowy życiowy rekord 10:21,00 s a następnego dnia zdobyła srebro na 800 m.

>tutaj znajdziesz zdjęcia z zawodów

Halowa Wicemistrzyni Śląska Elżbieta Kiśluk powtórzyła swój sukces z hali i na dystansie 3000 m w kategorii juniorek wywalczyła srebrny medal. Dużą niespodziankę sprawił Marek Kosa – który w biegu na 400m zdobył brązowy medal - z nowym rekordem życiowym – 51,30s. Minione Mistrzostwa do udanych może też zaliczyć Mateusz Lipka. Ustanowił bowiem na nich dwa życiowe rekordy, w biegu na 100 m i 200 m.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0