Utytułowany maratończyk zdobył kolejne mistrzostwo

2011-03-26, Autor: Redakcja
Karol Kałus, 62-latek z Żor zdobył mistrzowski tytuł na zawodach weteranów w Spale. W biegu na kilometr, wynikiem 3:25,95 zdystansował rywali.

Podczas ostatnich, lekkoatletycznych, XX Halowych Mistrzostw Polski Weteranów maratończyk wystartował również w biegu na trzy kilometry, zajął w nim czwartą pozycję.

Cieszę się z wywalczonego miejsca, tym bardziej, że podczas biegu odnowiła mi się kontuzja kolana i chciałem zejść z trasy, ale dobiegłem - mówi maratończyk.

Obecnie, pan Karol przechodzi rehabilitację. - Jeżdżę na rowerze i chodzę na basen, lekarz kazał mi się nie martwić kolanem, dlatego planuję już kolejny obóz treningowy, z końcem kwietnia wyjeżdżam do sanatorium w Bieszczady - kończy biegacz.

Karol Kałus, na zawodach w Spale wywalczył już po raz szesnasty Mistrzostwo Polski. Zapytany przez z nas w wywiadzie o sposób na sukces odpowiada, że wyniki osiąga się tylko i wyłącznie ciężką i sumienną pracą.

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0