Znicz Jarosław wyrównał porachunki

2011-02-20, Autor: Redakcja
W sobotnim meczu 24 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn przyjezdni z Jarosławia pokonali drużynę Hawajskich Koszul różnicą 14 punktów.

Koszykarze Znicza wyrównali rachunki za porażkę u siebie z żorską drużyną. Zawodnicy Macieja Milana przyjechali na Śląsk w bojowych nastrojach i od początku dyktowali warunki na boisku.

Wicelider tabeli z Jarosławia nie dał najmniejszych szans podopiecznym trenera Łukasza Szymika osiągając do przerwy przewagą 23 koszy nad gospodarzami.

Pomimo przegranej żorzanom nie można było odmówić waleczności, podobnie jak tłumnie zgromadzonym kibicom gorącego dopingu. Mecz zaczął się od prowadzenia Hawajskich, jednak przyjezdni potrzebowali zaledwie czterech minut i piętnastu sekund aby zdeklasować gospodarzy i wyjaśnić skąd wzięła się ich pozycja wicelidera tabeli. Przewaga wypracowana za sprawą Karola Kupczaka i Adama Anduły szybko stopniała. Goście świetnie radzili sobie w każdym elemencie gry, punktowali za trzy i z kontrataku. W defensywie też trudno było dopatrzeć się błędów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 11:26.

W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy Banku Spółdzielczego walczyli z pełnym poświęceniem jednak to goście przeważali o klasę pod każdym względem. Akcje Jasińskiego i Badeńskiego nie wystarczyły. Do przerwy przewaga zespołu Macieja Milana wynosiła już 23 punkty czyli dokładnie tyle ile zdobyć ich zdołał nasz zespół (23:46).

Po zmianie stron szybko punkty zdobył Karol Kupczak. Jarosławianie odpowiedzieli 11 punktami zdobytymi z rzędu. W tym czasie o przerwę dwukrotnie poprosił Łukasz Szymik. Za drugim razem zaskoczyło i 32 punktowa przewaga gospodarzy za sprawą Kupczaka, JasińskiegoAnduły stopniała o 12 koszy.

Do końca meczu ambitni żorzanie usiłowali dogonić gości, jednak końcowa syrena zatrzymała ten pościg i mecz 24 kolejki skończył się wynikiem 64:78

HK Bank Spółdzielczy Żory - Znicz Jarosław  64:78 (11:26, 12:20, 19:15, 22:17)

Punkty zdobywali:

Hawajskie Koszule Żory: Anduła 20, Kupczak 13, Jasiński 13, Badeński 8, Zieliński 4, Przeliorz 2, Pierchała 2, Gołysz 2, Master 0, Białdyga 0.

Znicz Jarosław: Płocica 20, Wyka 14, Musijowski 11, Mikołajo 8, Zając 6, Szczotka 6, Gazarkiewicz 5, Kus 2, Urban 2, Dusiło 2, Cukierda 2, Dusiński 0.