Zwyciężyli po trudnym spotkaniu

2011-02-10, Autor: Redakcja
Koszykarze Hawajskich Koszul pokonali we wczorajszym meczu AZS Politechnikę Rzeszów 67:60. Losy spotkania rozstrzygnął Karol Kupczak, który w ostatniej minucie ze 100% skutecznością wykorzystał 4 rzuty wolne. O sukces w meczu z Rzeszowem nie było jednak łatwo.

W świetle wydarzeń minionych tygodni i osobistej tragedii Krzysztofa Zielińskiego, nikt nie liczył na bonus w meczu z AZS-em, ale wszyscy czekali na upragnione zwycięstwo po 3 przegranych spotkaniach. Żorzan, w meczu 22 kolejki II ligi koszykówki mężczyzn, grupy C, do zwycięstwa poprowadził Adam Pierchała, który w rzutach z dystansu skutecznie punktował gości. W wygranej HK, duży udział miał też gorący doping publiczności.

Pierwsza połowa meczu toczyła się pod dyktando gospodarzy, którzy trzymali „akademików” na bezpieczny dystans. W III kwarcie, przy wypracowanej 13-punktowej przewadze przez duet: AndułaJasiński, drużynę Hawajskich ogarnął kryzys. Choć goście też nie grzeszyli skutecznością, wykorzystali jednak niemoc gospodarzy i zmniejszyli ich przewagę do 4 punktów. (51:47).

Początek IV kwarty nie nastrajał kibiców optymistycznie, bo zawodnicy z Żor pozwolili wyjść gościom na trzypunktowe prowadzenie. Szeregi Hawajskich zmobilizował do ataku Daniel Badeński, który dał przykład kolegom z zespołu efektowną, indywidualną akcją. Goście od tego momentu przez 3 minuty nie oddali ani jednego celnego rzutu. Emocje zaczęły się w 9 minucie ostatniej części spotkania, kiedy rzeszowianie wyrównali stan meczu (60:60). Jak się później okazało, były to ostanie punkty przyjezdnych w tym meczu. „Akademicy” nie byli w stanie przypieczętować swojej przewagi, skonsternowani niecelnymi rzutami, zaczęli grać nieczysto. W serii rzutów osobistych, żorzanie na 6 prób pomylili się zaledwie jeden raz.

Hawajskie Koszule odniosły tym samym11 zwycięstwo w sezonie. W sobotę żorzanie zmierzą się w meczu wyjazdowym z Wisłą AWF Kraków.

Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory - AZS Politechnika Rzeszów 67:60  (20:13, 14:14, 17:20, 16:13)