zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Oscar 2021-12-17 14:38:39

  Czy to nie są działki w pobliżu tego składowiska, które płonęło? Chyba warto o tym wspomnieć. Swoją drogą ciekawe na jakim etapie jest sprawa tego pożaru.

 • ~piszczel 2021-12-11 13:22:23

  Urząd Miasta chwali się jakąś kulą, jednocześnie pokazuje na zdjęciu zupełnie pusty i martwy rynek. Ludzie są w tym czasie w innych miastach albo robią zakupy przy Katowickiej. To zasługa wieloletniej nieodpowiedzialnej polityki miasta. Dla przykładu w pobliskim Cieszynie rynek jest pełen ludzi ale tam galerię handlową wybudowano w centrum, a nie przy przelotówce. Jeśli ktoś chce zobaczyć modelowe całkowicie wymarłe centrum zapraszam do Żor.

 • ~Paweł Olszak 2021-12-10 22:13:13

  Mega osiągniecie! ???♥️

 • ~Arteks 2021-12-09 18:17:35

  @jasnypieron - to raczej próba zainteresowania akcją Karny Kopciuch którą rybnicka redakcja organizuje w całym regionie. Przykład pozytywny, jak pozbyto się obrzydliwego kopciucha z dzielnicy Smolna w Rybniku. A że w Żorach tacy truciciele też są niech świadczy dzisiejszy pomiar jakości powietrza z 17.10. Przekroczenia PM10: Baranowice 384%, Starówka Klimka - 229%, Kleszczówka - 219%... Obojętnie jakie miejsce Śląska, chałupy smrodzą tak samo, w Żorach bez Straży Miejskiej o wiele łatwiej przychodzi spalanie śmieci. Bo kto sprawdzi?

 • ~izi 2021-12-09 15:52:33

  rząd na jednym Mejzie stoi więc się boi, ale moim zdaniem, każdy ma prawo do ryzykowania życiem, zarówno kierowca rajdowy czy paralotniarz, trenują fajne sporty ale ryzyko jest większe, więc niekoniecznie obowiązek szczepień, ale restrykcje, bo jak ktoś chce niech umiera mi nic do tego tyle, że niech innych nie zaraża

 • ~jasnypieron 2021-12-08 18:23:39

  Rozumiem problem, ale po co zaśmiecacie tuzory.pl ochłapami smogowymi z Rybnika? Straszycie żorzan rybnickimi śmierdzielami?

 • ~piszczel 2021-12-06 21:42:24

  Hipokryzją jest wielkie rozczulanie się nad centrum miasta w sytuacji kiedy świadomie i wręcz programowo władze wyniosły życie miasta w inne miejsce na Katowicką. Jest takie przekonanie od pewnego czasu, że na Starówkę się nie chodzi bo już nie ma po co. Betonoza naprawi sytuację? Ktoś w to wierzy?

 • ~ressacra 2021-12-04 11:57:59

  Rozumiem upiększanie miasta, ale jestem ciekaw czy daleko idące zmienianie charakteru cmentarza żydowskiego lub cmentarza ewangelicko-augsburskiego w Żorach tez by były możliwe, czy tylko można sobie robić "wykopki" na jedynej najstarszej w Żorach historycznej nekropolii, na której wiele pokoleń mieszkańców Żor i okolic byli chowani, no a stan aktualny zabytkowych nagrobków oraz zieleni to nie wina spoczywających pod nimi osób, ale lata zaniedbań konkretnych konserwatorów zabytków i osób odpowiedzialnych za zieleń w mieście...nie chodzi mi o to, by szukać dziurę w całym...ale takie "ciche" zmienianie charakteru jedynej najstarszej Żorskiej nekropolii zakończy się w ciągu kilku lat przyspieszoną degradacją reszty pomników dokonywaną przez osoby, które lubią dewastować wszystko co jest publiczne, a w konsekwencji za jakieś kilkanaście lat kolejne władze miasta już całkiem zmienią tą najstarszą nekropolię w zapewne kolejny skatepark, no bo to takie modne...naprawdę nie było lepszych pomysłów na odkryciu na nowo piękna tego miejsca na którym spoczywają pokolenia naszych żorskich przodków, którzy rozwijali to miasto i niejednokrotnie odbudowywali je z pogorzelisk???!!! Rozumiem, że miasto za wszelką cenę(nawet cenę zadłużania miasta w nieskończoność) chciałoby robić wszystko to co jest oryginalne, bo to takie współcześnie modne...bycie oryginalnym...ale chyba raczej zapomniano, że najczęściej oryginalne inwestycje kończą się oryginalną wizerunkową i inwestycyjną klapą, bo mimo wszystko najczęściej oryginalne są efekty głupoty i pychy ludzkiej.
  A może by tak po prostu z okazji jubileuszu miasta to uporządkować w sposób kompleksowy już istniejącą przestrzeń publiczną i zrobić naprawdę wraz z piękną(a niekoniecznie ORYGINALNĄ) fontanną Park Staromiejski i uporządkować Wielki Lej jak po bombie atomowej, w którym dawniej odbywały się festyny przy ulicy Boryńskiej(starsi mieszkańcy wiedzą gdzie, a młodsi aktualnie idąc ulicą Boryńską to tylko mijają ogromną pustą dolinę)...można by tam zrobić naprawdę wspaniałe miejsce na festyny i koncerty dla miasta i okolic, bo ukształtowanie terenu to umożliwia...Zresztą sporo jest takich miejsc w mieście, o których się udaje, że nie istnieją, no a jak już się robi jaką ORYGINALNĄ inwestycję to efekty mamy jak w Parku Staromiejskim, gdzie ogromne pieniądze wydano na to by deskami wyłożyć część alejki, a potem się stawia ograniczenie, bo jak jest mokro lub lecą liście to te deski stają się niebezpieczne dla ludzi...każdy kto choć trochę uważał na lekcjach w szkole choćby podstawowej to od razu po projekcie może wyczuć, że jakaś inwestycja służy tylko do marnowania pieniędzy publicznych(czyli naszych), a nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem, praktycznością i pięknem.

 • ~Karolina Kubiak 2021-12-04 03:51:22

  Gratulacje ✊?

 • ~Karolina Kubiak 2021-12-04 03:49:47

  Gratulacje ?✊???

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy kiedykolwiek próbowano was oszukać fałszywymi sms-ami?Oddanych głosów: 384