Salmo Żory osiąga dobry wynik w Gliwicach

2014-04-04, Autor: mkor, źródło: Salmo
Udany występ podczas Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików zaliczyli pływacy Salmo Żory. Zajęli aż 6 miejsc na podium. Cztery razy ta sztuka udała im się indywidualnie i dwa razy drużynowo.

Jak zwykle, popis dał Kacper Milbrant - wywalczył I miejsce na 200m stylem klasycznym i II miejsce na dystansie 200m stylem grzbietowym.Monika Wagner była II na 200m stylem zmiennym, a Agnieszka Tomasiak III na 100m motylkiem. Na tym miejsca na podium się skończyły. Marcel Sadło był IX na 400m stylem dowolnym, zaś Szymon Jaworski dwa razy IV na 100 i 400m stylem dowolnym.

Jaworski, mimo kontuzji, zdecydował się wystąpić w zawodach drużynowych. Razem z resztą żorskiej ekipy, wygrał w sztafecie mieszanej na 4x50m stylem dowolnym. Żorzanie byli też blisko drugiego triumfu, ale na tym samym dystansie stylem zmiennym, zajęli ostatecznie II miejsce.