Lekkoatleci Czwórki z medalami i „przepustkami” MP

Trzy medale – dwa złote i jeden brązowy zdobyli lekkoatleci UKS Czwórka Żory w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się 4-5 czerwca w Częstochowie.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 60 klubów z województw : śląskiego i opolskiego. Krzysztof Szymoszek (ur. 1994) po raz kolejny nie miał sobie równych na skoczni i zdobył złoty medal w swojej koronnej konkurencji – skoku w dal. Jednak na tym medalu nie zaprzestał, ponieważ w drugim dniu mistrzostw wystartował w biegu na 200m, gdzie uległ jedynie dwóm doskonałym sprinterom i medalistom MP, zdobywając brązowy medal z nowym rekordem życiowym 22,80s.

Patryk  Brząkalik (ur.1994) – dwukrotny Mistrz Śląska był znowu bezkonkurencyjny w biegu na 800m, prowadząc od startu do mety. Zdobył tym samym złoty medal.

Zawodnicy „Czwórki” Krzysztof Szymoszek i Patryk Brząkalik, zajmując pierwsze miejsca w Mistrzostwach Makroregionu zapewnili sobie start w Mistrzostwach Polski  Juniorów młodszych, które odbędą się  22-24 lipca w Płocku.

W biegu na 3000m wystartowały dwie zawodniczki „Czwórki”. Elżbieta Kiśluk zajęła IV miejsce w kategorii juniorek, a Daria Nowak również była czwarta w kategorii juniorek młodszych. Z kolei Mateusz Lipka po raz kolejny w tym sezonie osiągnął nowy rekord życiowy, tym razem w biegu na 100m – 11,74s.

Podczas Mistrzostw Juniorów obywały się również konkurencje dla seniorów. Izabela Lubszczyk (ur. 1991) zajęła II miejsce  w biegu na 5000m, z wynikiem 18:37,00. Rezultatem tym osiągnęła minimum PZLA na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, które odbędą się 19 czerwca w Olecku. W biegu na 200m debiutowała halowa rekordzistka Polski młodziczek – Ewa Swoboda (ur. 1997), która doskonale poradziła sobie ze starszymi rywalkami i zwyciężyła z wynikiem 25,90s. Marek Kos (ur. 1989) zajął I miejsce w biegu na 400m, z nowym rekordem życiowym  50,70s.