Salmo Żory wciąż na szczycie województwa

2014-05-22, Autor: mkor
Duży sukces pływaków Salmo Żory. Zawodnicy z rocznika, podczas ostatniej rundy Ligi Klubów Śląska, obronili tytuł mistrzów Śląska, który wywalczyli przed rokiem.

Ostatnia IV runda została rozegrana 16 maja w Gliwicach . Drugi rok z rzędu Puchar Ligi należy do drużyny UKS Salmo Żory.

Do świetnego wyniku znacznie przyczynił się Szymon Jaworski, który wygrał dwa razy na dystansie 50m - stylem grzbietowym i dowolnym. Jaworski zdobył zresztą I miejsce w punktacji łącznej chłopców Ligi Klubów Śląskich rocznika 2001.

Jak zaprezentowali się pozostali zawodnicy?

Kacper Milbrant wywalczył II miejsce w konkurencjach 50m stylem klasycznym i 200m stylem zmiennym.

Agnieszka Tomasiak zajęła III miejsce na dystansie 50m stylem grzbietowym i V miejsce w  konkurencji 50m stylem dowolnym. Monika Wagner uplasowała się na III miejscu na 200m stylem zmiennym i VI miejsce na 50m stylem dowolnym. Marcel Sadło po raz kolejny  poprawił swoje rekordy życiowe i zajął IX miejsce na 200m stylem zmiennym i XXII miejsce na 50m stylem dowolnym. W zawodach wystąpil też Alicja Lużyna, Sylwia Pichnar, Olaf Pajączkowski i Filip Pichnar.

Znakomicie zaprezentowały się również sztafety.  Na początku zmagań sztafeta mieszana 8 x 50m stylem dowolnym pokazała ,że nie ma sobie równych na Śląsku i  stanęła na najwyższym podium. I miejsce wywalczyła również sztafeta chłopców 4 x 100m stylem zmiennymw składzie Jaworski, Pajączkowski, Sadło, Milbrant. . Na zakończenie zawodów sztafeta dziewczyn na dystansie 4 x 100m stylem zmiennym dołożyła brązowy medal (skład sztafety: Wagner, Tomasiak, Lużyna, Pichnar S.).

Łącznie klub zdobył 31 medali(16złotych,6srebrnych i 9brązowych) i nic dziwnego, że wywalczył tytuł najlepszej drużyny na Śląsku. Trenerami ekipy są Tomasz ŚliwkaKrzysztof Kretek.

Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 0