Wysokie miejsce Salmo Żory w gronie ponad 100 klubów

2014-08-03, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
Pływacy Salmo Żory nieustannie potwierdzają swój talent. Dowodem na to, były chociażby ostatnie II Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Polski w Gorzowie Wlkp. Efekt? Nie tylko sporo złotych medali, ale też 8. miejsce w gronie 122 klubów po dwóch rundach rywalizacji.

W samym Gorzowie znakomicie spisał się Szymon Jaworski. Zwyciężył na dystansach 100m stylem motylkowym, 400m stylem dowolnym ,100m stylem dowolnym oraz 100m stylem grzbietowym. Wygrał wszystkie konkurencje w których startował i tym samym został ogłoszony najlepszym zawodnikiem tych zawodów według punktacji FINA.

Jak spisali się pozostali zawodnicy?
Kacper Milbrant
 zajął pierwsze miejsce w dystansie 200m stylem zmiennym, drugie miejsce 100 m dowolnym oraz trzecie miejsce na dystansie 200 m stylem grzbietowym.Natomiast na dystansie 400m stylem dowolnym zajął 10 miejsce.

Agnieszka Tomasiak dwukrotnie zajęła trzecie miejsce na dystansie 100m stylem motylkowym oraz 100m stylem grzbietowym. Na dystansie 200m stylem grzbietowym zajęła siódme miejsce a na dystansie 100m stylem dowolnym była jedenasta.

Monika Wagner zajęła szóste miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym, dwa razy siódme miejsce na dystansach 100m stylem klasycznym i 100m stylem dowolnym. Na dystansie 400m stylem dowolnym zajęła osiemnaste miejsce.

Marcel Sadło zajął 15 miejsce na 100m stylem motylkowym,20 miejsce na 200m stylem zmiennym,w pozostałych startach znacznie poprawił swoje rekordy życiowe.

Pozostali zawodnicy: Alicja Lużyna, Sylwia Pichnar, Olaf Pajączkowski i Filip Pichnar poprawili swoje rekordy życiowe i wspierali drużynę w sztafetach.

Sztafeta mieszana w składzie :Milbrant ,Jaworski, Sadło i Tomasiak na dystansie 4x50m zajęła trzecie miejsce.

Sztafeta mieszana w składzie: Milbrant, Jaworski, Wagner i Tomasiak na dystansie 4x50 stylem zmiennym zajęła szóste miejsce.

Sztafeta mieszana w składzie: Pichnar S., Lużyna, Sadło,Pajączkowski na dystansie 4x50 stylem zmiennym zajęła 29 miejsce.

Sztafeta mieszana w składzie: Pichnar S, Lużyna, Wagner, Pajączkowski na dystansie 4x50 stylem zajęła 29 miejsce.

Warto dodać, że w Gorzowie Wielkopolskim, Salmo Żory wygrał klasyfikację drużynową. Pływacy zdobyli łącznie 10 medali, w tym 5 złotych, 1 srebrny i 4 brązowe.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0