Pływanie: dwóch mistrzów Śląska z Żor!

2013-11-22, Autor: mkor, źródło: mat. prasowe
Żory pływaniem stoją. Szymon Jaworski i Kacper Milbrant wywalczyli złote medale podczas mistrzostw Śląska, które miały miejsce w Gliwicach. Mistrzowska okazała się także sztafeta chłopców.

Drużyna Salmo Żory nie była w Gliwicach zbyt hojna dla przeciwników. Zdobyła łącznie 13 medali (6 złotych,6 srebrnych i 1 brązowy). Najlepiej spisali się Kacper MilbrantSzymon Jaworski. Ten pierwszy sięgnął po tytuł mistrza Śląska na dwóch dystansach -100m i 200m - stylem klasycznym i na 200m stylem zmiennym. O hegemonii Milbranta niech świadczy fakt, że także na 100m stylem zmiennym był bliski triumfu - ostatecznie zajął II miejsce. Poczwórne złoto to byłaby już zniewaga dla rywali.

Kacper Milbrant

1. miejsce 100m stylem klasycznym
1. miejsce 200m stylem klasycznym
1. miejsce 200m stylem zmiennym
2. miejsce 100m stylem zmiennym

Natomiast Jaworski dał popis na dłuższych dystansach. Bezkonkurencyjny był na 800m stylem dowolnym, a na 400m zajął drugie miejsce. Po mistrzostwo sięgnął jeszcze na 200m stylem dowolnym. W efekcie został najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Śląska za 2 starty wg. FINA.

Szymon Jaworski

1. miejsce 200m stylem dowolnym
1. miejsce 800m stylem dowolny

2. miejsce 400m stylem dowolnym

4. miejsce 100m stylem motylkowym

Indywidualnie wystartowały jeszcze Agnieszka Tomasiak i Monika Wagner. Oto ich wyniki:

WYSTĘPY DRUŻYNOWE

Świetny występ zaliczyła sztafeta chłopców 4x100m stylem dowolnym, zajmując pierwsze miejsce i zdobywając mistrzostwo Śląska!

Sztafeta wystąpiła w składzie: Szymon Jaworski,Olaf Pajączkowski,Marcel Sadło,Kacper Milbrant. Ci sami zawodnicy popłyneli jeszcze 4x100m stylem zmiennym zajmując drugie miejsce.

Natomiast sztafeta dziewczyn w składzie: Monika Wagner, Agnieszka Tomasiak,Alicja Lużyna oraz Sylwia Pichnar zajęły trzecie miejsce na 4X100m stylem zmiennym natomiast. Ta sama sztafeta, w konkurencji 4x 100m stylem dowolnym, po ulokowała się na 4. miejscu.

W mistrzostwach Śląska udział wzięło 241 zawodników z 30 klubów. Salmo Żory zajął 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0