Żorscy lekkoatleci zakończyli sezon halowy

11 medali, Mistrzostwo Polski i rekord Polski to efekt intensywnych przygotowań i dorobek lekkoatletów Klubu UKS Czwórka Żory z sezonu halowego 2012.

Zawody w sezonie halowym trwały od 7 stycznia do 26 lutego i obejmowały: Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów, Halowe Mistrzostwa Śląska seniorów, juniorów i młodzików oraz mityngi lekkoatletyczne.

Szczęśliwą passę Czwórki Żorki rozpoczął multimedalista Krzysztof Szymoszek, który zdobył 3 medale: na Halowych Mistrzostwach Śląska - złoto w skoku w dal (7,06 m) i brąz – w biegu na 60 m (7,07 sek). Następnie był bezkonkurencyjny na spalskiej skoczni i z wynikiem 7,26 m zdobył swój piąty złoty medal Mistrzostw Polski.

> Zobacz więcej zdjęć

Najszybsza młodziczka w Polsce Ewa Swoboda również nie dała szans swoim rywalkom. Na swoim koronnym dystansie, biegu na 60 m, ustanowiła halowy rekord Polski młodziczek  – 7,71 sek. Na Mistrzostwach Śląska żorska biegaczka zdobyła dwa medale – złoto na 60 m i brąz na 600 m.

Dużą niespodziankę sprawił młodzik Grzegorz Biernat, który z Mistrzostw wrócił ze złotym krążkiem w biegu na 600 m. Na tym samym dystansie, ale w kategorii juniorów, brązowy medal zdobył Patryk Brząkalik.

Bardzo dobrą formę w biegu na 2000 m zaprezentowały seniorki „Czwórki”. Izabela Lubszczyk zdobyła srebrny medal, a tuż za nią uplasowała się Elżbieta Kiśluk zdobywając brązowy medal. Ten sam krążek, ale w biegu na 1000 m zdobyła juniorka Alicja Sicińska. Na zakończenie zawodów czterystumetrowiec Marek Kos wystartował na dystansie 200 m, zdobywając brązowy medal.

W weekend lekkoatleci rozpoczynają starty w biegach przełajowych.