zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~gestskoczka 2020-02-21 20:37:58

  Z pewnością zagłosuję, nie jestem przecież robotem. Choć to głosowanie będzie dla mnie bardzo ambiwalentne, dwuwartościowe uczuciowo. Z jednej strony, jak mam na coś głosować z Żor lub spoza Żor, to tu bierze górę subiektywność uczuć. Po drugie, sam budynek bardzo mi się podoba, i w dzień i wieczorem. Myślę że powinien być bardziej otoczony opieką przez środowiska kultury, zwłaszcza przestrzeń na piętrze. Czekając na przesiadkę można „rzucić okiem” na salon wystawowy.

  Z drugiej strony, Centrum Przesiadkowe – noblesse oblige. Mamy CP, mamy BKM, i mamy ciasne parkingi na Starym Mieście. Tam powinno tętnić życie, Na Starówkę, do centrum, nie powinniśmy jechać własnymi samochodami a komunikacją publiczną. Parkowanie w centrum miasta powinno być ograniczone na rzecz przestrzeni społecznej. Parkingi powinny być lokalizowane z dala od centrum. Tylko do tego potrzebna jest komunikacja miejska z częstotliwością co 30 minut, no, maksymalnie co 60 minut w niedziele i święta. I ta komunikacja miejska nie powinna być warunkowana gimbusami i przewozami pracowniczymi a frekwencją. Większa frekwencja, większa częstotliwość. W końcu to MY – mieszkańcy miasta za BKM płacimy.

  A to miejsce byłoby Centrum Przesiadkowym w całym tego słowa znaczeniu, gdyby mieszkaniec Rogoźnej czy Baranowic, udający się do Katowic czy w inne miejsce nie musiał tu dojeżdżać własnym samochodem a przyjechał autobusem 04 czy 06 i nie czekał dłużej na przesiadkę jak 30 minut.

 • ~pikapl 2020-02-20 00:35:56

  Witam. Nie powiem, budynek na pewno przyciąga uwagę i jest o niebo lepszy niż to co było wcześniej. Czy jest ładny to już kwestia gustów, a jak wiadomo o nich się nie dyskutuje. Zastanawiają mnie tylko sprawy funkcjonalne tego projektu a mianowicie:
  Sale lekcyjne umiejscowione nad stropem sali gimnastycznej? Każda żywsza lekcja W-F wygeneruje taki hałas, że dzieciaki w klasach "wyżej" będą miały problem się skupić. Nieprzypadkowo kiedyś Ci "źli, komunistyczni architekci" umiejscawiali w projektach szkół takie miejsca jak sala gimnastyczna (hałas) i stołówka (zapachy) z dala od głównych części budynku. Pewnie i tak najważniejszy dla dzisiejszych dzieciaków jest dostęp do WIFI a nie możliwość skupienia na lekcjach. Pozdrawiam.

 • ~Kola 2020-02-18 19:51:00

  Byłam przerażona widząc tak duży ogień. Obserwowałam straż pożarną w akcji i jestem zdumiona. Od samego początku wiedzieli co robić a strażacy którzy gasili ogień na dachu to bardzo odważni ludzie.

 • ~jasnypieron 2020-02-18 14:42:59

  a ponoć naprzeciwko tego "cuda" jest coś a la pizzeria, która obrzydliwie dymi i smrodzi zwłaszcza po południu i wieczorami, ale przejadę się to sprawdzić w okolicach najbliższego weekendu

 • ~boblas 2020-02-17 08:47:44

  @Arteks - rozmowa z tobą to jak oglądanie wiadomości w tvp.
  Manipulujesz faktami, przedstawiasz wszystko w Rybniku w takim świetle, żeby pokazać, że jest najwspanialej na świecie.
  Zwróciłem ci uwagę dotyczącą tego kredytu, że cała suma zadłużenia wzrośnie do ponad 320 mln, czyli 30% budżetu Rybnika, oczywiście się do tego nie odniosłeś. Napisałeś tylko wcześniej, że kwota o którą Rybnik chce zwiększyć zadłużenie to tylko 5%.
  Tylko ty bronisz wszystkich pomysłów Rybnika, przykłady? Proszę:
  1. Kredyt w/w - w komentarzach na stronie Rybnika tylko ty wychwalasz tą decyzję, każdy inny to krytykuje.
  2. Ścieżki rowerowe i kontrapasy - tylko ty jesteś z tego zadowolony, większość mieszkańców Rybnika a także i ja twierdzą, że to głupi pomysł, ale ty wiesz lepiej.
  Kończę już wszelaką rozmowę z tobą, szkoda czasu na przedstawianie argumentów, kiedy ty manipulujesz faktami i danymi jak jedyna słuszna telewizja wraz z jedyną słuszną partią.
  Mam tylko jedną prośbę, nie odnoś się już do moich wpisów, nawet do tego który w tej chwili czytasz.
  Możesz sobie tutaj wypisywać co tylko chcesz o Żorach, ja mam to już tam gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę.

 • ~azan3 2020-02-16 15:43:04

  @Arteks - im częściej komentujesz ten artykuł tym coraz większe niedorzeczności piszesz. Oświeć, mnie, co zagarniają bezdomni na dworcu. Czym różni się zagarnianie przestrzeni na naszym dworcu a na dworcu na przykład w Rybniku. I jednak nie masz słuszności: koło sądu nie zauważyłem, żeby było dużo więcej czekających niż na dworcu autobusowym, a mieszkam niedaleko i jakoś nie widziałem kolosalnej różnicy. Ciekawe, że koleś , który nie mieszaka w Żorach, wie lepiej.

 • ~Arteks 2020-02-16 11:56:32

  @boblas - u nas bierze się kredyty na spektakularne inwestycje, a nie na pierdoły. Nasze problemy pojawiły się z powodu reformy oświatowej (w Rybniku jest najwięcej szkół ponadpodstawowych w regionie i to Rybnik musi je utrzymywać - nie samorządy z których pochodzą uczniowie) oraz zwrot podatku od wyrobisk górniczych. Ale damy radę. :) W was kredyty idą przeważnie albo na rzeczy niepotrzebne lub na bieżące wydatki czy pokrycie strat miejskich spółek. Mimo twoich pragnień wiejski dworek nie da się porównać z pruskim kompleksem szpitalnym bo to nie ta sama klasa ani wielkość obiektów. Poza tym u nas będziemy mogli pochwalić się kolejnym pięknym gmachem w centrum - wy w centrum nie macie niczego ciekawego do pokazania.

 • ~boblas 2020-02-15 20:09:25

  @Arteks - poczytałem komentarze pod tym artykułem i niestety tylko ty bronisz tego pomysłu, każdy inny który się tam wypowiadał nie chce tego kredytu.
  Podajesz tylko kwotę o którą kredyt ma być zwiększony, natomiast cała kwota zadłużenia tylko w tej instytucji wyniesie 320mln, ile to jest procent budżetu Rybnika?
  Policz sam.
  Rewitalizacja dworku w Baranowicach rozpocznie się w tym roku, będzie zapewne ładniejszy niż Juliusz, dodatkowo będzie rewitalizowany park przylegający do niego.
  Pamiętam go za dzieciaka, było tam naprawdę fantastycznie i będzie znów.

 • ~Arteks 2020-02-15 19:58:38

  @boblas - nigdy nie negowałem potrzeby brania kredytów na poważne i potrzebne inwestycje. Ale co ty chcesz porównywać? Przecież ten zapowiedziany kredyt jaki miasto chce wziąć w wysokości 53 mln po: 1) idzie na duże inwestycje - nie na pokrycie strat czy na bieżącą działalność tak jak u was. 2) stanowi dosłownie 5,3% dochodów miasta - to tak jakby ktoś zarabiał rocznie 50000 zł i wziął kredyt na smartfona za 2650 zł. 3) Rybnik nie ukrywa zadłużenia po spółkach i prowadzi przejrzystą politykę finansową. A w Żorach nawet gestskoczka zauważył, że kredyty bierze się pod formułą "zmian w budżecie miasta Żory". 4) realizujemy projekty nieporównywalne z Żorami jeśli chodzi o zakres, koszty i wielkość obiektów. Przykładowo porównaj sobie obwodnicę płn Żor z tym co robi Rybnik, porównaj sobie rewitalizację Juliusza do np. waszego dworku w Baranowicach. Porównaj sobie też areał, wielkość i ilość budynków po d. kopalni np. z żorskim młynem... Poza tym Żorzanie czekają na remont tego małego dworku od 12 lat - Rybnik przejął Juliusza niedawno, najpierw opracował koncepcję, dokumentację i prawie razu zaczął go remontować. Nie ma żadnego przeciągania. @azan3 - pchają się, pchają - tylko, że nikt im nie pozwoliłby im zagarnąć czegokolwiek nowego bo są służby które im to uniemożliwią. W przypadku CPŻ śmieszy mnie związek pomiędzy bezsensem tej inwestycji i zagarnięciem jej przez bezdomnych. Słusznie przewidywałem, że tam będzie mniej pasażerów niż na przystanku Żory Sąd.

 • ~azan3 2020-02-14 23:13:47

  @Arteks- czyżby? Jesteś pewien, ze się w Rybniku bezdomni nie pchają w miejsca publiczne? Słyszałęm,ze ostatnio w Rybniku ewakuowano przez bezdomnego wasz dworzec autobusowy, poza tym widziałem co najmniej dwa razy jak bezdomni szczali niemal na rynku w Rybniku ;). Gdzie byłą twoja wspaniała straż miejska? To darmozjady i akurat słusznie, że Socha zlikwidował tą patologiczną instytucję, choć nie jestem zwolennikiem Sochy. A cóż ten Socha ci tak przeszkadza? Przecież intelektualnie cię zgwałcił ktoś inny na forum rybnickim z Żor i uraz ci został.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Znana jest data wyborów prezydenckich. Na kogo zagłosujesz?Oddanych głosów: 998