Złote Salmo. Bezkonkurencyjny Szymon Jaworski

2015-06-20, Autor: mkor, źródło: mat. pras.
W ubiegłym tygodniu w Gliwicach odbyły się letnie Mistrzostwa Śląska. UKS Salmo Żory potwierdziło ponownie swoją klasę i zdobyło 26 medali.

Szymon Jaworski, który został wybrany najlepszym zawodnikiem w kategorii 14 lat, wywalczył aż osiem tytułów Mistrza Śląska w następujących konkurencjach: 50m stylem dowolnym, 100m stylem dowolnym, 200m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 100m stylem grzbietowym, 200m stylem zmiennym i 400m stylem zmiennym.

Świetny występ zaliczył również Kacper Milbrant, który został mistrzem Śląska na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz trzykrotnym wice-mistrzem Śląska na dystansach 200m, 400m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym. Oprócz tego udało mu się także zdobyć brązowy medal na dystansie 200m stylem motylkowym.

Za multimedalistę można również uznać Remigiusza Kolawę. Wywalczył on mistrzostwo Śląska w konkurencjach 100m i 50m stylem grzbietowym oraz brązowy medal na dystansie 200m stylem dowolnym. Z kolei Agnieszka Tomasiak została mistrzynią Śląska na dystansie 50m stylem motylkowym oraz zdobyła medal z brązowego kruszcu na 50m stylem grzbietowym oraz 200m stylem motylkowym.

Bartłomiej Uryga zdobył wice-mistrzostwo Śląska na dystansie 100m stylem klasycznym oraz dwa brązowe medale na dystansach 200m stylem zmiennym i 50m stylem klasycznym. Co więcej, Marcel Sadło wywalczył dwa brązowe medale w konkurencjach 100m i 200m stylem klasycznym, a Monika Wagner do kolekcji medalowej klubu dołożyła brązowy medal w konkurencji 100m stylem motylkowym.

Rywalizacja w konkurencjach sztafetowych po raz kolejny przebiegł pod dyktando zawodników z Żor. Panowie pokazali klasę i zdobyli trzy złota oraz tytuł Mistrza Śląska w następujących sztafetach: 4x100m stylem dowolnym (Piotrowski, Uryga, Milbrant, Jaworski), 4x100m stylem zmiennym (Jaworski, Uryga, Milbrant, Piotrowski) i 4x200m stylem dowolnym (Jaworski, Milbrant, Uryga, Sadło).

Nowością na turnieju był występ sztafet mieszanych, czyli dwie kobiety + dwaj mężczyźni. Tej sztafecie również udało się zdobyć tytuł Mistrza Śląska w konkurencji 4x50m stylem dowolnym (Szymon Jaworski, Monika Wagner, Kacper Milbrant, Agnieszka Tomasiak) oraz drugie miejsce 4x50m stylem zmiennym (Szymon Jaworski, Monika Wagner, Marcel Sadło, Agnieszka Tomasiak).

Warto dodać, że trenerem zawodników jest Krzysztof Kretek.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0