zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

  • ~Adalbert 2020-01-24 09:21:47

    `gestskoczka, dobrze zrozumiałem Twój wpis. Do przejścia przez jezdnię nie potrzeba wyobraźni tylko przestrzegania zasad. Na żadnej wysepce między jezdniami Alei Zjednoczonej Europy nie ma namalowanych pasów. Obszar między jezdniami nie jest tam przejściem dla pieszych. Oznacza to, że nie masz tam zwolnić, tylko zatrzymać się! Rozglądaj się tak, jak chcesz. Ja rozglądam się w obie strony, bo taki już mam wyuczony nawyk. Nawet zanim wejdę na przejście na zielonym świetle, też się rozglądam. Jestem też kierowcą i widzę, że wielu tego nie robi. Pozdrawiam.

  • ~dud84 2020-01-24 00:06:35

    do agel - wiedze ze znowu sie pojawiles/as a ostatnio bylo o kopciuchach i zero wpisow z twojej strony!!! teraz statystyki widze proponujesz czytac . brawo a znajac zycie to nawet karty rowerowej nie masz. ahaa jestes jeszcze w Żorach czy juz w innym miescie z czystym powietrzem bo obiecales/as kiedys ze sie przeprowadzisz.pozdrawiam

  • ~gestskoczka 2020-01-23 20:05:43

    @Adalbert widzę że chcesz koniecznie komentować. To się chwali. Komentarze są potrzebne, bo w ten sposób można się dowiedzieć co czytelnicy sądzą i jak rozumieją czytany tekst.

    Co do tego przejścia, domyślam się że źle zrozumiałeś mój komentarz. Wydawało mi się że piszę zrozumiale, a jednak chyba nie dla wszystkich. Mnie nie chodziło o przejście koło Lidla na Boryńskiej, gdzie faktycznie trzeba przed przejściem spojrzeć i w lewo i w prawo.

    Mnie chodziło o przejście przez aleję Zjednoczonej Europy (dawna aleja Armii Ludowej). Tam nie trzeba przed przejściem patrzeć i w lewo i w prawo od razu, ale trzeba patrzeć w lewo, a jak się przejdzie jedną jezdnię, to przy drugiej jezdni trzeba patrzeć w prawo. Jak się przechodzi przez taką ulicę to potrzeba wyobraźni. Samochód który się przede mną i moją wnuczką zatrzymał to było auto osobowe. Ale często zatrzymują się duże samochody ciężarowe i jest mocno ograniczona widoczność drugiego pasa tej samej jezdni. Dlatego zwolniłem na środku by wnuczce pokazać, że trzeba tak takie takie przejście przechodzić, bo często się zdarza że na jednym pasie auto się zatrzyma a na drugim nie.

    Nie wiem czy teraz zrozumiale napisałem...

  • ~agel 2020-01-23 18:34:09

    Adabert, głupstwa pleciesz, wybacz.... Jak nie wiesz o co chodzi to sprawdź sobie statystyki ile osób zginęło na przejściach dla pieszych w sytuacji, gdy jedno auto się zatrzymało a drugi pirat drogowy wyprzedzając nie...
    Pieszych i kierowców obowiązuje zasada ograniczonego zaufania..

  • ~Adalbert 2020-01-23 16:09:24

    `gestskoczka, dostałeś lekcję od wnuczki, ale chyba dalej nic nie rozumiesz. Dlaczego wszedłeś na przejście nie mając pewności bezpiecznego go opuszczenia?!? Na pewno uczono Cię, że aby przejść przez jezdnię (oczywiście najlepiej na przejściu dla pieszych) należy zatrzymać się, spojrzeć w lewo, potem w prawo, jeszcze raz w lewo, a potem gdy jesteśmy pewni, że nic nie jedzie (nikt nie będzie musiał gwałtownie hamować) należy (brawa dla wnuczki) szybko, bez zatrzymywania przejść przez jezdnię. Tak byłem dawno temu uczony przez moją nauczycielkę w pierwszej klasie i nadal żyję, bo do tych prostych zasad stosuję się na co dzień.

  • ~gestskoczka 2020-01-23 13:49:30

    Im większa akcyjność, tym gorsza praca poza akcjami.

    Wolałbym, aby policja skupiła się na tym co ma w zakresie swoich obowiązków – na co dzień.

    Ostatnio rozmawiałem ze swoją najmłodszą wnuczką (pierwsza klasa SP). Przechodziliśmy przez przejście dla pieszych koło Lidla. Po dojściu do przejścia, samochód jadący prawym pasem zatrzymał się. Przechodzimy, ale na środku jezdni zwolniłem, by zobaczyć czy lewym pasem nie jedzie jakiś pirat. A wnuczka zwróciła mi uwagę, że jak jesteśmy na przejściu, to powinniśmy szybko, bez zatrzymywania się przechodzić. Nie wiem, czy takie nauczanie dzieci jest prawidłowe. Wytłumaczyłem jej, dlaczego zwolniłem. Myślę że zrozumiała.

    Co do bezpiecznych przejść – może nie mam racji – ale uważam że zamiast sygnalizacji blokującej płynność jazdy, na przejściach przez jedno-jezdniowe ulice, na których jest dużo samochodów, lepiej budować wysepki w środku jezdni kosztem zwężenia pasów ruchu. Takie zwężenie automatycznie powoduje u większości kierowców wolniejszą jazdę, a pieszy ma do pokonania tylko jeden pas ruchu. Łatwiej się skoncentrować by przejść przez jedną część jezdni, jak skoordynować odpowiednią lukę w ruchu dwukierunkowym.

  • ~tom-ek 2020-01-22 15:41:27

    Rozumiem, iż zgodnie z tytułem artykułu owa 14-latka nie żyje? Zaczadziła się czy podtruła ?

  • ~minges 2020-01-21 22:52:19

    @Michał no jak ktoś korzysta z map google to z pewnością tak. Oficjalnie jest podawany jako cmentarz przy ul. Prawniczej (jedno wejście) lub ul. Nowej (drugie wejście). Mapy google lubią podawać czasem błędne adresy. Spojrzyj na oficjalny geoportal miasta.

  • ~Michał Kuligowski 2020-01-21 22:24:59

    Nie jest przy ul. Nowej ani Prawniczej. Ma adres Osińska 12c. Starczy na mapy spojrzeć .

  • ~minges 2020-01-20 16:00:46

    Cmentarz jest przy ul. Prawniczej (ew. ul. Nowej). Przy ul. Osińskiej jest cmentarz ale ewangelicki.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Znana jest data wyborów prezydenckich. Na kogo zagłosujesz?Oddanych głosów: 1187