zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~zbyzsek54 2020-08-11 10:42:46

  rzeczywiście makabra,odcinek z Ustronia do Wisły długości 10-11 kilometrów pokonałem ostatnio w tempie"ekspresowym",dojazd trwał 45 minut :(

 • ~jasnypieron 2020-08-09 07:00:59

  gestskoczka i.......czekaj dalej. Nic ci nie przynieśli na tacy pod nos? To czekaj dalej. Czyli czekanie i narzekanie masz już opanowane.....jak twój idol z R.

 • ~gestskoczka 2020-08-08 20:30:31

  Nie wiem jakie jest uzasadnienie wydłużenia kadencji do lat 5-ciu, ale moim zdaniem nic to nie zmieni. Jestem przeciw wydłużeniu.

  Nie mogłem znaleźć Statutu Dzielnicy Pawlikowskiego, znalazłem Statut Dzielnicy Księcia Władysława – myślę że są podobne.

  Jestem za zmianą statutu dzielnicy, ale w sprawie powiadomienia o zebraniach mieszkańców. Do tej pory, na os. Pawlikowskiego powiadomienie o zebraniu mieszkańców wisiało w klatce schodowej w miejscu gdzie umieszcza się różne powiadomienia. Oraz podobno, w dwóch gablotkach. Uważam, że Urząd Miasta o zebraniach mieszkańców – w dzielnicach i ogólne – powinien informować na łamach Kuriera Żorskiego i w oficjalnym serwisie miasta Żory.

  W 2017 roku chciałem złożyć wniosek na zebraniu mieszkańców dzielnicy, zwracałem uwagę na miejsce w klatce schodowej gdzie zwyczajowo są umieszczane takie powiadomienia. Takiego powiadomienia nie było. Dowiedziałem się że podobno zebranie mieszkańców się odbyło. Poszedłem do administracji SM z pytaniem, czy takie powiadomienia były umieszczane, pani powiedziała że tak, ona to pamięta że przyniósł przewodniczący RD takie zawiadomienia do umieszczenia na klatkach schodowych, ale było ich mniej niż jest tych klatek. Napisałem do Urzędu Miasta w tej sprawie, dostałem odpowiedź [OR-RKA.0022.6.2017.DD] - „(...) W związku z powyższym tryb poinformowania mieszkańców został zachowany.” Nie zgadzam się z tym.

  Od tego czasu zebrania mieszkańców os. Pawlikowskiego nie było. Rok 2020 rozumiem – zaraza. Ale dlaczego nie było w latach 2018-19?

  Przeglądając Statut Rady Dzielnicy Księcia Władysława jest taka ciekawostka pokazująca feudalny – moim zdaniem – stosunek Urzędu Miasta do mieszkańców. Zebranie zwołane odgórnie: UM lub RD, może się odbyć gdy na nim jest co najmniej 20 mieszkańców – jest to 0,5% a nawet mniej – posiadających czynne prawo wyborcze. Natomiast gdyby mieszkańcy domagali się zwołania takiego zebrania, to prezydent jest zobowiązany zwołać na pisemne żądanie zawierające nie mniej jak 10 % mieszkańców dzielnicy.

 • ~agel 2020-08-08 02:40:05

  Sama mam astmę i nie przeszkadza mi to w noszeniu maski. Ludzie przesadzają z nienoszeniem maseczek. Lepiej zeby wirus rozprzestrzeniał się wolniej niż szybciej, lekarze i policja się nie wyrabiają z pracą..

  Niestety ale sama się teraz zastanawiam czy nie zaczęłam chorować na covid... Duszności jak chol.., spać się nie da.. Nikomu nie życzę..

 • ~Ostrowski Ireneusz 2020-08-03 23:50:17

  A może komuś poprostu wypadła ta paczka

 • ~Tylkozory 2020-08-03 21:47:00

  To wszystko jest bardzo ciekawe, ja tylko chciałabym zapytać o ten niewielki park koło Kauflanda. Czy ktoś tym w ogóle się zajmuje??? Dzieciaki jarają, żule piją, a nawet zdarza się oddawanie moczu...po co była ta inwestycja??? gdzie trawa po pas, chodniki zasypane piachem i ziemią, ławki w fatalnym stanie. Placyk dla psów też już jest nieużywany, bo strach tam iść. Proszę podejmijcie ten temat

 • ~azan3 2020-08-03 20:41:02

  Żeby nie było tak jak w filmie "Nic śmiesznego": https://www.youtube.com/watch?v=g71NzMdaxho
  Tam tez była scena wysadzeniem mostu

 • ~Artur Kluger 2020-08-03 18:42:39

  Sporządzi się protokół zniszczenia ja w "Misiu" hehe

 • ~gestskoczka 2020-08-03 12:16:31

  Co amerykańską ambasador Mosbacher obchodzi jakiś stary most w Polsce. Ona ma bardzo ważne zadanie – pilnować interesów amerykańskich firm, i by Polska jak najwięcej kupowała amerykańskiego żelastwa wojskowego. Dla niej ważniejszy jest holiłudski gwiazdorek jak cały RAŚ.

 • ~agel 2020-08-01 18:21:48

  Czy ktoś zna link z ofertą sprzedaży Twinpigs? Szukałam i nie znalazlam a na logike powinien byc skoro juz ktos anonimowy jest zainteresowany? To będzie przetarg czy sprzedaż z wolnej ręki? Z karuzelami czy bez? Czy całość dzialki - kilka ha czy część?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy waszym zdaniem dzieci powinny wrócić we wrześniu do szkoły?
Oddanych głosów: 1807