zamknij

Opinie

Wasze opinie

Serwis www.tuzory.pl daje Ci możliwość wyrażenia swojej opinii na dowolny temat: skomentowania wydarzenia, wystawienia pozytywnej lub negatywnej oceny żorskim firmom i instytucjom. Poniżej przedstawiamy ostatnio dodane przez internautów opinie.

 • ~Arteks 2019-10-11 09:54:02

  @jasnypieron - a czemu uważasz, że w Żorach nie palą w piecach? W takim Rowniu, Baranowicach, Osinach czy Kleszczowie jest dokładnie tak samo jak w Popielowie czy Gotartowicach. Natomiast na żorskich czy rybnickich osiedlach jest lepiej niż na wsiach SRB i dzielnicach domkowych - to chyba logiczne. Zarówno w Rybniku jak i Żorach są podejmowane jakieś próby radzenia sobie z problemem. Przypinane do centralnego są szkoły, OSP i inne komunalne obiekty - co roku. Rybnik odziedziczył dużo starej zabudowy - nie dziwi, że ten proces jest dłuższy. Coś za coś - ma się ładną architekturę poniemiecką, ale za to ma się problem z wymianą pieców. Natomiast każdy obiektywnie zauważy, że najgorzej jest na śląskich wsiach. Tam to ludzie palą tylko węglem, a zanieczyszczenia przekraczają wszelkie normy. Niewielu wójtów czy sołtysów odważa się na zamontowanie czujników. Nie chcą wiedzieć co wdychają. A jak się przejeżdża przez takiej Jejkowice czy Stanowice wieczorem - to tak jakby przejeżdżało się przez palące się lasy albo okolice z czynnymi wulkanami. Włodarze wsi nie robią z problemem NIC.

 • ~azan3 2019-10-11 09:50:35

  Zgadzam się z przedmówcami. Dodam jeszcze, że remont wiaduktu na Pszczyńskiej powoduje na Wiślance w godzinach szczytu jeszcze większe korki. Blokuje się całe rondo na Pszczyńskiej przed wiaduktem jak jest czerwone światło na nim w stronę Pszczyny. Wszystkie ciężarówki i pozostałe auta nie mogą zjechać z ronda na obwodnicę w stronę Rybnika i autostrady A1 i potem stoją na prawym pasie Wiślanki blokując nawet przejazd na wprost do Katowic. To jest koszmar.

 • ~jasnypieron 2019-10-11 09:30:29

  agel odpowiesz na moje pytanie?

  arteks napisałeś:"Dobrze, że w Żorach budzi się świadomość ekologiczna"... wierz mi ta świadomość jest u żorzan dawno rozbudzona( nie palą byle czym jak w Rybniku i dzielnicach twojej "metropolii"- ) popatrz gdyby nie pożar i teraz smród od Koreańczyków(aczkolwiek pracują u nich Polacy i chyba wiedzą o złym stanie wyziewów), to mało kto podnosi problem smogu, z którym jakoś w Rybniku sobie nie radzicie zwłaszcza systemowo, bo skargami smogu się nie zlikwiduje.

 • ~Darek Rut 2019-10-10 22:29:57

  Jadąc do Skoczowa natrafiamy teraz na spore korki, ciągną się już przed Rybką, wbić się z owocowej też trudniej, a w dodatku od Warszowic do Żor zamknięty pas nie wiadomo po co skoro nic po tej stronie nie robią. Wracając na rowerze z Pawłowic strach tamtędy jechać tak ciasno i ruch spory, już kilka razy mało co by mnie nie rozjechali... Światła to najtańszy sposób jednak jednych uszczęśliwia a innych stopuje, korki większe i smog też. Chciałbym na kole do pracy śmigać jednak jak tu oddychać i czuć się bezpiecznie? Tu wypadałoby przebudować drogę w stylu zjazdu z autostrady, nawet rondo lepiej by wypadło, a kolejne światła to więcej korków i smogu... i ja w cale bezpieczniej nie czuję się tam.... może gdybym pracował na tamtej strefie to by mi to pomogło ale nie pracuję tam i te rozwiązanie mnie nie satysfakcjonuje wręcz przeciwnie...

 • ~drocer 2019-10-10 20:10:11

  Chciałem z trochę innej beczki...ale też na temat ekologii i jakości życia w Żorach. Ze strony Urzędu Miasta: "Podczas obrad sesji Rady Miasta żorscy radni podjęli uchwałę w sprawie wystąpienia z apelem do Posłów na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej o odrzucenie projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo geologiczne i górnicze...". W skrócie chodzi o specjalne prawo do rabowania naszej wspólnej ziemi (pod ziemią). Osobiście ten apel odczytuję jako odezwę do Obywateli naszego miasta, idźcie na wybory ze świadomością przyszłych konsekwencji działań partii 'Prawo i Sprawiedliwość'. To ich inicjatywa. Mieszkańcy Rownia, Osin, Baranowic, Kleszczowa, Kleszczówki, Roju..., dobrze się zastanówcie przed wrzuceniem karty wyborczej do urny. W sobotę przedwyborczą porozmawiajcie ze swoimi dziećmi. Nas, tu i teraz, być może to nie dotknie, ale nasze dzieci i wnuki razem z domami, za swojego życia zapadną się pod ziemię. Jastrzębska Spółka Węglowa będzie wielkim beneficjentem, a Żory ...?

 • ~gestskoczka 2019-10-10 19:53:44

  Czwarta wytwórnia smrodu i hałasu na Wiślance powstała – zatrzymanie pędzącego tira, a po chwili ruszenie powoduje, że wydziela się dużo więcej smrodu i zapylenia w miejscu sygnalizacji. A tych samochodów ciężarowych są setki w ciągu doby

  Już przebudowują kolejne skrzyżowanie na Wiślance z Familijną w związku z budową centrum logistycznego - Panattoni Park Żory. Jak to się rozkręci, to będzie musiała powstać następna wytwórnia smrodu i hałasu.

  Nie stać nas na bezkolizyjne skrzyżowania, więc takie „światła” są potrzebne, ale potrzebna jest również Zielona Fala. Bo tylko ona zmniejszy natężenie smrodu i hałasu w rejonie skrzyżowań.

 • ~Arteks 2019-10-10 15:21:04

  @jasnypieron - pisanie dużymi literami jest odbierane w internecie jako krzyk. Najpierw piszesz o zawszonym Rybniku, a potem się jeszcze drzesz? Wszyscy którzy tu bywają wiedzą, że jesteś niekulturalny i bezczelny bo sam źle postępujesz, a swoimi wadami chcesz obciążać innych? Można odnieść wrażenie, że zagubiłeś się w swoim jadzie. Nie interesuje cię temat - tylko oczernianie i hejtowanie kogoś. @agel - dzięki za docenienie. Niestety chuliganeria próbuje zaistnieć w necie. Proszę abyś zgłaszała hejting i trolling redakcji. Na pewno prędzej czy później zadziałają tak jak na rybnik.com.pl gdzie go już usadzono.

 • ~jasnypieron 2019-10-10 14:11:07

  agel kolejny raz przypisujesz mi słowa swojego idola arteksa!! Poprzednio ci odpisałem z argumentami, ale jak arteks też nie zareagowałaś. Teraz też wmawiasz mi jakieś głupoty, o których nie napisałem. Poza tym, to ja tu piszę zdecydowanie PRZECIWKO arteksowi, ale NIGDY NIE BYŁEM PRZECIWKO LUDZIOM, A ZWŁASZCZA LUDZIOM, KTÓRYM W ŻYCIU POSZŁO GORZEJ NIŻ INNYM, CO NIESTETY CZĘSTO ZDARZA SIĘ ARTEKSOWI, ALE ON ZAWSZE SIĘ WYBIELA I KTOŚ MUSI GO UPOMINAĆ. ZAPAMIĘTAJ TO SOBIE RAZ NA ZAWSZE

 • ~agel 2019-10-10 13:03:19

  @jasnypieron, czytałam twoje powyższe komentarze, o tym że wg ciebie Ktoś żył na kartonach. Ty to wszystko wiesz... Zachowujesz się jak chuligan. Tak ci źle w życiu że musisz się wyżyć, wykrzyczec? Wstyd. Nie potrafisz dyskutować w żadnym temacie. Taki mądry jesteś to powiedz jak się nazywasz. Czy jednak anonimowość to twoje narzędzie? Idź do kościoła, pomódl sie.

 • ~jasnypieron 2019-10-10 11:53:10

  arteks napisałes:" dla jakiegoś pustogłowca..." ależ dokładnie trafiłeś, bo to było wyłącznie dla ciebie!!! I nie popisuj się tu jakąś swoją "pseudodobrocią", bo przeważnie piszesz zdecydowanie niekorzystnie, a wręcz obraźliwie przeciwko SWD,SRB, SZO

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu tuZory.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert tuZory.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera tuZory.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy ceny biletów do Aquarionu są adekwatne do oferty?
Oddanych głosów: 596